Regulamin forum

To jest miejsce na ogłoszenia i komunikaty dotyczące naszego forum.
Awatar użytkownika
Mr. Scarecrow
Administrator
Administrator
Posty: 19
Rejestracja: pt sie 17, 2018 22:15

Regulamin forum

Post autor: Mr. Scarecrow » pn sie 20, 2018 22:57

§ I. Wprowadzenie.

1. Niniejszy regulamin określa prawa i obowiązki Użytkowników na forum.asg.kolobrzeg.pl
2. Rejestracja oraz korzystanie z forum.asg.kolobrzeg.pl jest bezpłatne.
3. Korzystanie z forum jest równoznaczne z akceptacją wszystkich punktów regulaminu.
4. Każdy użytkownik forum ponosi pełną odpowiedzialność cywilną i karną za zamieszczane przez niego treści.
5. Administracja nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników na forum oraz za włamania na konta użytkowników spowodowane niewłaściwym użytkowaniem oraz słabym hasłem do konta.
6. Administracja zastrzega sobie prawo do edycji treści regulaminu bez uprzedniego poinformowania o tym użytkowników (zmiany wchodzą w życie wraz z ich opublikowaniem na forum!) oraz do nieprzestrzegania niniejszego regulaminu w szczególnych sytuacjach.
7. Każdy użytkownik forum jest zobowiązany do przestrzegania niniejszego regulaminu. Nieznajomość regulaminu nie zwalnia od jego przestrzegania.
8. Rejestrując się na forum wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości e-mail od administracji.
9. Administratorzy zastrzegają sobie prawo do modyfikowania lub usuwania postów, tematów, podpisów oraz avatarów, których treść narusza postanowienia regulaminu, jak również do blokowania użytkowników, którzy notorycznie naruszają postanowienia regulaminu.
10. Zakazane jest wykorzystywanie forum do rozsyłania spamu lub reklamowania produktów i usług oraz stron internetowych (z wyjątkiem miejsc do tego przeznaczonych). Ponadto zakazuje się dodawania nielegalnych.
11. Administracja nie podejmuje się masowego usuwania postów lub konta na żądanie użytkownika.
12. Niniejszy regulamin wchodzi w życie z dniem opublikowania go na forum.asg.kolobrzeg.pl.
13. We wszystkich kwestiach nieobjętych niniejszym regulaminem decyduje administracja forum, bądź osoby przez nią upoważnione.
14. Całkowity zakaz kopiowania i udostępniania wszelkich postanowień, grafik, treści itd. umieszczonych na stronie bez zgody administracji.

Według ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku za naruszenie praw autorskich i wykorzystanie ich bez zgody autora może grozić odpowiedzialność finansowa oraz karna (grzywna i kara pozbawienie wolności do 2 lat).
§ II. Postanowienia ogólne.

§ III. Zasady pisania na forum

1. Użytkownik zobowiązany jest do przestrzegania ogólnie przyjętych zasad polskiej ortografii i interpunkcji oraz poprawnego stosowania znaczników BBcode.
2. Zabrania się pisania wyłącznie dużymi literami oraz nadużywania odstępów (spacji, enterów) i emotikonów.
3. Dodawanie artykułów nie twojego autorstwa nie jest zabronione (pod warunkiem, że autor wyraził na to zgodę). Pamiętaj o podaniu źródła lub autora!
4. Zakładany temat powinien znajdować się w odpowiednio przeznaczonym dla niego dziale i mieć adekwatny tytuł do treści w nim zawartych.
5. Umieszczanie tego samego tematu w kilku działach jest zabronione.
6. Zabrania się nadmiernego formatowania czcionek, kolorowania postów (kolorujemy tylko ważne informacje) oraz używania koloru podobnego do tła forum lub uniemożliwiającego odczytanie napisanego tekstu.
7. Przed założeniem tematu należy upewnić się czy nie istnieje już taki temat, korzystając z opcji szukaj . Jeśli temat zawierający interesującą treść już istnieje, ale nie dostarcza całkowitej informacji na poszukiwany problem, należy odświeżyć go zamiast zakładać nowy.
8. Zabrania się odpowiadania w starych tematach w celu zwiększenia ilości posiadanych postów.
9. Prywatne sprawy załatwiamy za pomocą funkcji "Prywatna Wiadomość".
10. Zasady pisania na forum jak i cały regulamin, obowiązują przy korzystaniu z funkcji "Prywatna Wiadomość"
11. Wszelkie grafiki oraz pliki staramy się wrzucać na hostingi przeznaczone do ich przechowywania (np. Imageshack.us dla zdjęć; zippyshare.com dla plików oraz screenów z gry) i dopiero umieszczamy w swojej wiadomości.
12. Zabrania się umieszczania konkursów i innych ogłoszeń bez zgody administracji. Zabronione jest również podawanie referencyjnych linków do stron, z których osoby polecające czerpią korzyści.
13. Aby zgłosić naruszenie regulaminu użyj przycisku "Zgłoś" (znajdującego się w menu pod każdą wypowiedzią) lub napisz prywatność wiadomość do Moderatora z linkiem. Zabrania się publikacji postów, informujących o złamaniu regulaminu przez innego użytkownika.
14. Należy pisać na temat i nie rozpoczynać offtop'ów. Za każdy post, który nie będzie dotyczył dyskusji autor wpisu otrzyma adekwatne punkty ostrzeżenia.
15. Wypowiedzi stanowią własność intelektualną autorów i nie mogą być powielane bez ich zgody poza serwisem.
16. Jeżeli chcesz coś dopisać lub poprawić w poście to w ciągu 30 min należy użyć opcji "Edytuj". Po zakończeniu tego czasu opcja zostanie zablokowana, a do 24h będzie można "złączyć" nowy post z poprzednim. Po 24h użytkownik może użyć opcji 'podbij temat' jeżeli problem nadal nie jest rozwiązany. Zakazuje się bezsensownego odświeżania tematu po upływie 24h.
17. Ankiety mogą zakładać wyłącznie członkowie grup: Administrcja, Moderatorzy.

§ IV. Zachowanie

1. Nie wolno umieszczać treści pornograficznych, prowadzących do kłótni, szerzących nienawiść (m.in. rasistowskich, faszystowskich, nazistowskich), łamiących Polskie prawo, dyskryminujących i obrażających inne osoby, rasy, grupy społeczne, subkultury, mniejszości narodowe.
2. Zabronione jest używanie wulgaryzmów oraz słów lub znaków jednoznacznie wskazujących na zastępowanie wulgaryzmu.
3. Na forum obowiązuje Netykieta.
4. Zabronione jest podszywanie się pod stałych użytkowników oraz administracje forum.
Konto użytkownika:
1. Każdy użytkownik może założyć tylko jedno konto. Multikonta będą.
2. Użytkowanie konta przez więcej niż jedną osobę jest zabronione. Użytkownik ponosi pełną odpowiedzialność za czynności wykonane przy pomocy jego konta.
3. Nazwa użytkownika nie może zawierać treści sprzecznych z pozostałym regulaminem oraz linków do stron/for/portali itd.
4. Zabronione jest używanie tego samego lub podobnego podpisu lub avataru co administratorzy.
5. Nie ma możliwości usunięcia konta użytkownika.
Obrazek
Obrazek

Zablokowany